SCHNEIDER: 25 X 105 OBSERVATION BINOCULARS - 1944
Doppelfernrohr Flakglas 25x105 (45 °), gemaakt onder de code naam "KQC" van "Jos Schneider & Co. Optische Werke KG" uit Göttingen.
Het is ontworpen door Dr. A.W. Tronnier, hoofdontwerper van Schneider, ze zijn gemaakt in een uiterst beperkt aantal!
Er was sterke behoefte om een betere verrekijker te produceren dan die er op dat moment als was, namelijk de Doppelfernrohr Flak 10x80.
Nieuw in het ontwerp was de constructie van de grote 105 mm objectieflens, een telesysteem bestaande uit drie lens elementen.
Het primaire ontwerpdoel van deze verrekijker was de onmiddellijke herkenning van vijandelijke vliegtuigen tijdens de vlucht.
Maar ze werd ook gebruikt om op grote afstand door de lucht de baan en de stabiliteit te volgen van de gemoderniseerde "V1" en de gloednieuwe en dodelijke "V2" raketten.
Vandaag de dag worden ze beschouwd als een van de beste verrekijkers met hoog vermogen ooit gemaakt.
Top optiek voor de lange afstand; bereik, kijkafstand 70 km.
Comfortabel kijkgenot door de zachte originele rubber voorhoofdsteun, vier ingebouwde filters, voor snel vliegende objecten is een snelle zoek telescoop bovenop.
Dit is een historische verrekijker, met een mooie warme uitstraling en patina, we hebben hem zo origineel als mogelijk gehouden, de optiek is gaaf en zonder gebreken.
De verrekijker is niet overgeschilderd, hij heeft een licht ruwe coating aan de buitenzijde in een lichte zandkleur met een warme tabacco patina.
De verrekijker is tevens goed te gebruiken voor diverse astronomische doeleinden: het kijken naar de maan bij heldere nacht is werkelijk prachtig, zelfs de kraterranden zijn duidelijk zichtbaar.
Bijpassend gerestaureerd vintage houten statief met 3 houten schijfjes om de vloer te beschermen tegen krassen.
De cardanische beugel van geanodiseerd zwartaluminium is speciaal handgemaakt, niet een simpele recht toe recht aan, maar echt een mooi stuk enginering.
Door deze cardanische beugel kan de verrekijker stabiel en trillingvrij gebruikt worden.
Specificaties:
Registratie kqc
Vergrotingsfactor x 25
Doorsnede frontlenzen 105 millimeter
Oculair inkijkhoek 45 º
Prismasoort; Schmidt dakkantprisma
Vier ingebouwde filters:
1. Neutraal licht grijs 50 % licht absorptie
2. Neutraal grijs 75 % licht absorptie
3. Oranje 75 % licht absorptie
4. Helder 100%
Field of view 52,5 mtr / 1.000 mtr
Per oog individueel scherp te stellen
Regel knop voor de onderlinge afstand tussen de ogen
Gewicht 16 kg
Lengte verrekijker 57 cm ( 22.5 inches )
Breedte 23 cm ( 9 inches )
VERKOCHT